• تلفن : 88823686 (10 خط ویژه)
  • info[at]awp-co.com
  • خیابان مطهری – خیابان شهید علی اکبری – کوچه تیرداد – پلاک ۴ - واحد ۴

محتوا، سرویس پرداخت روی قبض

خدمات ارزش افزوده چیست؟

خدمات ارزش افزوده يا به اصطلاح انگليسي VAS که مخفف Value Added Services است، يک اصطلاح در حوزه مخابرات است و به خدماتي که اضافه برکاربردهاي اصلي به همراه محصول يا خدمت اصلي ارايه مي‌شود، اطلاق مي‌شود. به عبارت ديگر خدمات ارزش افزوده، دسته‌اي از خدمات هستند که بر بستري آماده و در حال فعاليت، افزوده شده و به کاربران حال حاضر بستر مورد اشاره ارايه مي‌شود و کاربران در ازاء دریافت آن حاضر به چرداخت هزینه می باشند. اين امر علاوه بر افزودن قابليتهاي بستر مادر، به افزايش کاربران آن نيز کمک مؤثري خواهد کرد و ضمن درآمدزايي به اين اپراتورها و رقابتي کردن هرچه بيش‌تر صنعت به نفع مشتريان، طيف گسترده‌اي از خدمات بسيار متنوع را در تمامي زمينه‌هاي کسب و کار فراهم مي‌آورد. شرکت مخابرات ايران نيز با ورود به بازار بورس و گام نهادن به عرصه رقابت با اپراتورهاي ديگر به عرضه خدمات ارزش افزوده که در حقيقت آينده فناوري اطلاعات و ارتباطات را به خود اختصاص داده همت گماشته است.


ارائه‌ی خدمات ارزش افزوده در سه سطح مختلف صورت می‌پذیرد:

خدمات ارزش افزودهسطح اول؛ تولیدکنندگان محتوا (Content Provider)


شامل شرکت هایی هستند که به صورت قانونی، حق تولید محتوا را دارند.
منظور از محتوا، مواردی همچون موسیقی، فیلم، متون مختلف و … است.
البته گاها ممکن است صاحبان ایده‌های ارزش افزوده، افراد باشند؛ از آنجاییکه به صورت قانونی حق تولید محتوا را ندارند، می‌توانند ایده‌ی خود را به توسعه‌دهندگان محتوا ارائه دهند.


سطح دوم؛ توسعه دهندگان محتوا (Content Developer)


به شرکت هایی اطلاق می‌شود که بنابر درخواست اشخاص، اقدام به تولید محتوا می‌پردازند و آن را به اجرا درمی‌آورند؛
برای مثال، شرکت ارائه دهنده سرویس پیامک کوتاه یا متنی (SMS)، سرویس های اپلیکیشن (Apps).


سطح سوم؛ گرد آورندگان محتوا (Content Aggregator)


این شرکت ها، محتواهای تولید شده را جمع آوری کرده و در اختیار اپراتور قرار می‌دهند تا به صورت عمومی اجرا گردند.سیپ ترانک SIP Trunk چیست؟

SIP Trunk پروتکلی است برای ارتباط بین سوییچ‌های ویپ که با پروتکل SIP کار می‌کنند. در این روش سوییچ‌ها بدون استفاده از هیچ سخت‌افزاری مستقیم به زبان یکدیگر صحبت کرده و کاربری را برای ما ساده می‌کند. در این میان دو نوع استفاده از این پروتکل می‌شود:
استفاده برای ارتباط دو سوییچ ویپ آشنا با پروتکل SIP
استفاده برای ارتباط خدمات دهندگی ویپ (Provider VoIP) که در این نوع استفاده، شرکت‌های خدمات‌دهنده به مشترکین خود می‌توانند خطوط مخابراتی را واگذار نمایند.


واگذاری بصورت SIP Trunk:
o امکان ویدیو کنفرانس مشترکین ویپ داخلی با بیرون
o عدم استفاده از سخت افزار پر هزینه FXO
o کیفیت بالاتر
o در مقایسه با E1 که خطوطی یکطرفه است این خطوط دوطرفه بوده یعنی Outgoing و Incoming دارد، در نتیجه عدم نیاز به خطوط جداگانه برای ورودی و خروجی مساوی است با هزینه کمتر
o نیاز به پرداخت اجاره بابت تماس ورودی ندارد.
o هزینه تماس‌های خروجی حداقل ۵۰ درصد کمتر از اپراتورهای دیگر است.
o قابلیت جابجایی دارد.
o قابلیت اختصاص چند کانال به یک شماره
o و …


SIP Trunkدرخواست سرویس محتوا